تاریخچه همایش

هشتمین همایش علمی شهرایده آل :

با حمایت و مشارکت سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور هر ساله همایش شهر ایده آل با حضور نزدیک به 1000 نفر از شهرداران ، اعضای شوراهای شهر و مدیران ارشد شهرداری ها در ایام نمایشگاه برگزار می گردد. در نهمین همایش شهر ایده آل در روزهای 22 و23 دی ماه سال جاری دانش روز مدیریت شهری و برترین دستاوردهای جهانی مدیریت شهری به مخاطبین ارائه می شود. این همایش ظرفیت مناسبی را جهت بازدید کنندگان نمایشگاه فراهم می آورد.

سری همایش های شهر ایده آل با هماهنگی و اجرای گروه پرتو بیتا در اولین دوره با حضور شهرداران و مدیران شهری در اسفندماه 1388با هدف ارائه ماهیت شهر ایده آل و تعریف مسیر، جهت رسیدن به شهر ایده آل در جزیره زیبای کیش پا به عرصه وجود نهاد. در این دوره سازمان شهرداریها ودهیاریهای کشور ، سامانه اطلاع رسانی 137 شهرداری تهران و منطقه آزاد کیش به عنوان حامیان اصلی این همایش حضور داشتند.

               

در ادامه در دی ماه سال1390دومین همایش از این سری همایش ها با هدف ارائه فناوری های نوین در عرصه مدیریت شهری که موجبات رسیدن به آرمان شهر را فراهم می سازد با حضور شهرداران واعضای شورای شهر و مدیران شهری، فضایی متفاوت را رقم زد ، این دوره نیز با حمایت سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور ، منطقه آزاد کیش برگزار شد.  

               

سومین دوره نیز در آخرین روزهای بهمن ماه سال 1391 با هدف انتقال دانش مدیریت شهری با رویکرد مدیریت استراتژیک پذیرای مدیران شهری ، کارشناسان ، اعضای شورای شهر و شهرداران کشور عزیزمان بود. سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران ، شهرداری کرج، کمیسیون فرهنگی اجتماعی و زیست شهری شورای اسلامی شهر تهران، سازمان منطقه آزاد کیش، دبیرخانه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی کلانشهرها و مراکز استانها، شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش به عنوان حامیان اصلی سومین همایش شهر ایده آل حضور داشتند.

                       

چهارمین همایش شهر ایده آل در تاریخ 27 و 28 بهمن ماه سال 1392 با هدف شکل گیری مدیریت مطلوب شهری و با رویکرد ترویج سبک زندگی نوین شهروندی مبتنی بر اخلاق با حضور مدیران شهری ، شهرداران ، اعضای شورای شهر و کارشناسان مرتبط برگزار شد. این دوره نیز با حمایت و مشارکت سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور ، شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید ، شهرداری کرج، منطقه آزاد کیش و شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش برگزار شد.

               

پنجمین همایش شهر ایده آل در تاریخ 10 و 11 دی ماه سال 1393 با هدف ارائه راهکارهای اقتصادی در تمام زمینه های مدیریت شهری با حضور مدیران شهری ، شهرداران ، اعضای شورای شهر و کارشناسان مرتبط برگزار شد. این دوره نیز با حمایت و مشارکت سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور ، شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید ، منطقه آزاد کیش و شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش برگزار شد.

              

 

 ششمین همایش شهر ایده آل اما با رویکردی متفاوت و با هدف ارائه تجربیات کاربردی شهرداریهای میهن عزیزمان و سراسر دنیا در تاریخ 12 و 13 دیماه سال 1394 به ارائه مطالب بسیار کارآمد به شرکت کنندگان پرداخت. در این همایش همچنین به معرفی برترین عملکرد شهرداریهای سراسر کشور و تجلیل از ایشان نیز پرداخته شد. 

              

 

 

 هفتمین رویداد شهرایده آل در تاریخ27 لغایت 30 آذر ماه 1395 با هدف ایجاد بستر مناسب ارائه و فروش تولیدات ملی به سازمان ها ومصرف کنندگان در حیطه مدیریت شهری و کمک به توسعه فروش عرضه کنندگان فناوری های نوین برگزار گردید

              

 

هشتمین رویداد شهر ایده آل در تاریخ 10 لغایت 13 دی ماه 1396 با هدف ارائه آخرین دستاوردهای کارآمد حوزه شهری و حمل و نقل ، زمینه  آشنایی نزدیک مدیران و مسئولان با تولیدکنندگان و فعالان این حوزه را فراهم آورد.