نمایشگاه شهر ایده آل با حضور بهترین برند های ارائه کننده کالا و خدمات به شهرداری ها و همچنین شهرداری های ارائه کننده فرصت های سرمایه گذاری به سرمایه گذاران برگزار و قراردادهای زیادی در این نمایشگاه منعقد میگردد.

جشنواره برترین عملکرد شهرداری ها:

مطابق با نظر سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ،جشنواره برترین عملکرد شهرداری ها (پروژه های برترBest practice) در دوره هایی از این رویداد برگزار و به پروژه های برتر جوایزی اهدا گردیده است.

رویداد شهر ایده آل از سال 1388 با دو برنامه اصلی همایش شهر ایده آل و نمایشگاه شهر ایده آل شروع به کار کرد. طی هشت دوره برگزاری علاوه بر این دو قسمت اصلی، کارگاه ها، نشست ها، دوره ها و برنامه های متنوع دیگری نیز در متن و حاشیه این رویداد برگزار گردیده که هر یک مخاطبین خاص خود را داشته و به رونق آن افزوده است.

تمامی سازمانها و نهاد های مرتبط با مدیریت شهری طی این دوره ها به نحوی از رویداد بزرگ شهر ایده آل حمایت نموده اند. در این میان می توان از سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور، شورای عالی استانها، سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، سازمان منطقه آزاد کیش، سازمان پدافند غیر عامل، شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید، اتحادیه اتوبوسرانی های شهری کشور اشاره نمود.

به یاری حق تعالی پس از برگزاری موفق 8 دوره نمایشگاه شهر ایده آل، هشتمین دوره از این سری نمایشگاه ها در تاریخ 10 لغایت 13 دیماه سال 1396 در سالن نمایشگاه های بین المللی جزیره کیش برگزار گردید. این نمایشگاه با افزایش تقریبی 30 درصدی متراژ در فضایی به وسعت 14000 متر مربع برگزار گردید. متراژ غرفه اجاره شده بیش از 5000 متر مربع بود که در سالنهای  AوB نمایشگاه جانمایی شده بودند. از مشخصات بارز این رویداد می توان به حضور سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور وسازمان پدافند غیر عامل و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بعنوان حامی معنوی نمایشگاه اشاره نمود.

 از نمایشگاه فوق الذکر بیش از 2500 نفر از متخصصین و کارشناسان مرتبط حوزه مدیریت شهری از سراسر کشور بازدید نموده و نسبت به تهیه مایحتاج شهرداریها و سازمانهای مربوطه اقدام نمودند. میهمانان ویژه این رویداد آقای دکتر شیرکوند، معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشاره نمود. از نکات مثبت این نمایشگاه می توان به افزایش 35 درصدی شرکت های دانش بنیان و بر پایه فناوری اشاره نمود.