جزیره کیش یکی از زیباترین جزایر مرجانی خلیج فارس است که با بیش از 90 کیلومترمربع وسعت در 18 کیلومتری کرانه جنوبی ایران واقع شده است. جمعیت ساکن این جزیره در حال حاضر به 20 هزار نفر بالغ می گردد که 82 درصد آنها طی سالهای اخیر به کیش مهاجرت کرده اند.

 

این جزیره که به مروارید خلیج فارس مشهور است نخستین منطقه آزاد تجاری – صنعتی کشور است. توسعه کمی و کیفی فرودگاه و بندرگاه، ایجاد صنایع غیرآلاینده، ارائه خدمات و برقراری تسهیلات برای گردشگران و جلب سرمایه گذاریهای عمده داخلی و خارجی ازجمله اقدام های انجام شده در جزیره کیش در سالهای اخیر است.

 

فرودگاه بین المللی کیش یکی از فعالترین فرودگاه های کشور است. تعداد پروازهای روزانه این فرودگاه به بیش از 100 پرواز در روز نیز بالغ می گردد. از فرودگاه بین المللی کیش به اغلب شهرهای بزرگ کشور و همچنین امارات عربی متحده پرواز مستقیم وجود دارد.

 

علاوه بر حمل و نقل هوایی، حمل و نقل دریایی به کیش با برقراری روزانه خطوط کشتیرانی و بهبود پایانه مسافربری بندرگاه، توسعه چشمگیری یافته است به طوری که طی سال هزاران نفر از فعالان اقتصادی و گردشگران از راه آبی به کیش سفر می کنند. کیش با بیش از 70 هتل و مجتمع اقامتی و 8500 تخت پذیرای هزاران مسافر در روز می باشد.

 

موقعیت جغرافیایی، محیط زیست کم نظیر، جاذبه های گردشگری، برخورداری از مراکز خرید متعدد و مجموعه های تفریحی و سیاحتی و دارا بودن کلیه ویژگیهای یک شهر سالم کیش را به جایگاهی آرام و پرنشاط برای گردشگران و بازرگانان تبدیل نموده است.